IX Powiatowy Konkurs Kawiarenki Piosenki Polskiej - eliminacje 6 XI

Dodane: 2023-09-28

Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza do wzięcia udziału w eliminacjach do powiatowego konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych.

Lubisz śpiewać? Czeka niezwykła RETRO przygoda! Zapraszamy do udziału w konkursie piosenki przedwojennej! Wybierz swój retro przebój, załóż kapelusz i ruszaj z nami na scenę! Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych Powiatu Chojnickiego do udziału w eliminacjach IX Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej. Odbędą się już 6.11.2023 o godz. 10:00 w sali muzycznej Chojnickiego Centrum Kultury, które na tę okazję stanie się przedwojenną kawiarenką.

Konkurs to niezwykła okazja do spotkania z międzywojenną piosenką rozrywkową, ale też podszlifowania swoich umiejętności i poszerzenia horyzontów, co zapewnia ciekawa formuła warsztatów. Dla uczestników konkursu zaplanowane są zajęcia z nauczycielem emisji głosu lub zaproszonym artystą oraz wyjazd na spektakl muzyczny.

Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć swoją niepowtarzalną przygodę z repertuarem piosenki lat 20 i 30 XX wieku, przenosząc się również w klimat tamtych czasów, serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy do wyboru mniej znanych piosenek tego okresu. Wokaliści, którzy prezentują się w konkursie po raz kolejny, powinni przygotować nowe piosenki. Załączona lista piosenek stanowi jedynie propozycję dla uczestników konkursu. Organizator służy pomocą w przygotowaniu podkładu muzycznego do wybranych przez uczestników utworów. Do popularnych wykonawców międzywojnia należą między innymi Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Adam Aston, Eugeniusz Bodo, Chór Dana, czy Tola Mankiewiczówna oraz wielu innych, mniej znanych wykonawców. Utwory tamtych lat znamy przede wszystkim z przedwojennego kina. Śpiewający aktorzy prezentowali się również w popularnych wówczas klubokawiarniach.

By wziąć udział w konkursie należy nadesłać skan lub zdjęcie wypełnionej karty zgłoszenia oraz podpisanej klauzuli RODO do dnia 31.10.2023 na adres mailowy: dworekchojnice@gmail.com

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice. Partnerem wydarzenia jest Chojnickie Centrum Kultury.

ChCK

Tagi: