Albin Kiedrowski oraz Agnieszka Kord zwyciężyli w 9-boju

Dodane: 2023-10-02

Po dwóch dniach zmagań w turniejach dziewięciobojowych im. Wacława Kuchara (rywalizacja mężczyzn) i im. Haliny Konopackiej (rywalizacja kobiet) udało się wyłonić zwycięzców turnieju. W niedzielę 1.10 w SP nr 8 w Chojnicach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników.

W uroczystości oprócz przedstawicieli organizatorów, czyli działaczy UKS „Ósemka”, wziął udział także dyrektor Biura posła Aleksandra Mrówczyńskiego, patrona Turnieju – Wojciech Rolbiecki; oraz inicjator rozgrywania w Polsce tych nietypowych wielobojów Jerzy Białas.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach: duathlon (wyścig kolarski na 2,600 km i bieg na 600 m) – Albin Kiedrowski; szacho - tenis – Albin Kiedrowski; wyciskanie w leżeniu – Jacek Golcz; skok w dal – Jakub Golcz; rzut oszczepem – Albin Kiedrowski; sprint na dystansie 100 m – Arkadiusz Kord; pływanie na dystansie 100 m – Bogusław Wawrzyniak.

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Albin Kiedrowski z Brus, który jednocześnie był najlepszym weteranem (zawodnik powyżej 40 lat). Jest on zawodnikiem UKS ÓSEMKA Chojnice. Otrzymał także wyróżnienie jako najlepszy mieszkaniec powiatu chojnickiego. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kord z Gdańska, zaś trzeci był Bogusław Wawrzyniak (mieszka niedaleko Ostrowa Wlkp. w Gorzycach Wielkich, uczestniczył we wszystkich wielobojach rozgrywanych od 1989, w tym i w 14 edycjach chojnickich).

Wśród juniorów najlepszy okazał się szesnastolatek Jakub Golcz z Pniew, który startuje już od kilku lat w zmaganiach wielobojowych. Kolejne miejsca na podium zajęli trzynastolatkowie Kacper Polus (SP 1 Chojnice) i Seweryn Puczyński (SP 8 Chojnice). Najmłodszymi zawodnikami byli Antoni Milkowski i Szymon Bloch (Boxing Team Chojnice) 12 lat, a najstarszym Bogusław Wawrzyniak 58 lat. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kord z Gdańska. Kolejne miejsca na podium zajęły Grażyna Turzyńska z Brus i Violetta Kasprzak z Chojnic.

"Wielobój zorganizowali i przeprowadzili działacze UKS 8 Chojnice – sędzia Paweł Paluszkiewicz oraz Grażyna Turzyńska, Karol Gierszewski, Jacek Lewiński, Bartosz Lonski i Marzenna Osowicka reprezentujący Zarząd UKS 8.

Organizatorzy serdecznie dziękują współorganizatorom i sponsorom oraz cieszą się z faktu, że wieloboje uniwersalne weszły na stałe do kalendarza chojnickich imprez. Nieprzerwanie gromadzą niezbyt licznych – ale pełnych pasji zwolenników wielodyscyplinowości.
W przyszłym roku piętnastolecie Chojnickich Wielobojów – mały jubileusz, a zatem już dzisiaj - zgodnie z deklaracjami uczestników - rozpoczynamy przygotowania kondycyjne do kolejnych zmagań.

Sponsorzy: PZU, Bank Spółdzielczy w Chojnicach, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Restauracja „BAZYLIA”, Biuro Doradztwa, Nadzoru oraz Usług BHP i P-poż. Jacek Lewiński. Patronat Honorowy nad imprezą objął Poseł na Sejm RP z ramienia PiS Aleksander Mrówczyński, który od lat wspiera inicjatywy UKS „Ósemka” Chojnice - prezes UKS Ósemka Chojnice Marzenna Osowicka".

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie UKS Ósemka. Więcej w fotogalerii z II dnia zawodów (Park Wodny) i podsumowania Turnieju na FB Chojnice TV oraz w relacji video, która obejmuje przebieg konkurencji pływackiej, wywiady z Bogusławem Wawrzyniakiem i Jerzym Białasem, podsumowaniem imprezy przez prezes UKS Ósemka Marzennę Osowicką oraz dekorację najlepszych zawodników.

Relacja Chojnice TV z I dnia Wieloboju (sobota 30.09).

Tagi: