Powiat zapraszał uczniów szkół na `Zieloną granicę`. Bez efektu

Dodane: 2023-10-04

Władze Powiatu Chojnickiego zamierzały ufundować bilety do ChCK na seans filmu Agnieszki Holland „Zielona Granica”. Ku zaskoczeniu starosty Marka Szczepańskiego ze szkół ponadpodstawowych z Chojnic przyszła informacja … o braku zainteresowania.

Sprawę w formie interpelacji do Starosty ujawniła radna Mirosława Dalecka (na stronie BIP Starostwa Powiatowego). W piśmie złożonym w poniedziałek 2.10 pytała się m.in. o wielkość zainteresowania ze strony młodzieży, wysokość wydatków i źródło ich sfinansowania. Mimo, że czas na udzielenie odpowiedzi jeszcze nie upłynął (14 dni), postanowiliśmy zapytać o efekt inicjatywy władz powiatu starostę Marka Szczepańskiego na dzisiejszej (4.10) konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym.

- Poprosiliśmy dyrekcje chojnickich szkół powiatowych, by do poniedziałku 2.10 przekazali nam informacje o ilości młodzieży zainteresowanej obejrzeniem „Zielonej granicy”. Planowaliśmy wyjście na seans w poniedziałek 9.10 na g.12.30. To jeden z trzech seansów w październiku. Uważam ten film za bardzo interesującą pozycję. Też na niego wybieram się. Miałem jednak po wysłaniu tego zapytania komentarze, że to nie jest dobry pomysł, by zapraszać na ten film młodzież, co mnie bardzo zaskoczyło. A w poniedziałek 2.10 otrzymaliśmy odpowiedzi, że nie ma zainteresowania młodzieży tym filmem. Jestem tym zdumiony. Spotkam się z przedstawicielami samorządów uczniowskich i zapytam ich, jak wyglądała informacja o tym, czy dotarła do nich – odpowiedział naszemu portalowi starosta Marek Szczepański.

Zdjęcie pochodzi z dzisiejszej konferencji prasowej.

Tagi: