Powiat dostał 4,7 mln zł na przebudowę ul. Ceynowy

Dodane: 2023-10-05

Przy okazji przedstawiania sprawy wyznaczenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Ceynowy – Igielskiej i Derdowskiego dowiedzieliśmy się, że Powiat ubiega się o dotację na kompleksową modernizację ul. Ceynowy. Okazało się, że wniosek zaakceptowano.

Poinformował o tym na wczorajszej (4.10.2023) konferencji prasowej starosta Marek Szczepański. Był to jeden z czterech wniosków zaadresowanych do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączny koszt ich realizacji, to ok. 47 mln zł. Każdy z nich otrzymał dofinansowanie w wysokości 50%. „Chojnicki” wniosek ma kosztorys w wysokości 9,4 mln zł. Dotacja opiewa na ok. 4,7 mln zł. W projekcie przewidziano budowę dwóch rond na obydwu krańcach tej powiatowej ulicy, czyli na skrzyżowaniach z ulicami Bałtycką i Rzepakową, oraz z Igielską i Derdowskiego. Przejścia dla pieszych będą tzw. wyniesione. Przy ul. Ceynowy powstanie także ciąg pieszo – rowerowy.

Starosta Marek Szczepański przekazał, że zamierza spotkać się z władzami miasta, by przekazać wniosek o udział w tzw. wkładzie własnym, czyli w pozostałych 50% wartości inwestycji.

Pozostałe inwestycje drogowe, to droga Chojniczki - Jarcewo, Krojanty (Stare Parcele) – Pawłowo oraz Czersk – Śliwice. Obecny na konferencji w Starostwie wójt Zbigniew Szczepański dodał, że gmina Chojnice z reguły finansuje w 100% wykonanie projektu powiatowej inwestycji na jej terenie oraz pokrywa połowę wymaganego od Powiatu wkładu. W przypadku drogi ze Starych Parceli do Pawłowa, zapłaci także ok. 650 tys. zł za wykupy gruntów.

Tagi: