Wójt i starosta - Nie śpij, bo cię przegłosują

Dodane: 2023-10-05

Na wspólnej konferencji prasowej z 4.10 starosta Marek Szczepański oraz wójt Zbigniew Szczepański mieli założone profrekwencyjne koszulki, na których tzw. solidarycą (czcionki stosowane przez Solidarność od 1980) było hasło „Nie śpij, bo cię przegłosują”.

O powód ich założenia zapytała na konferencji dziennikarka Radia Weekend Anka Zajkowska. Takie odpowiedzi uzyskała.

- Jako samorządowcy bardzo zachęcamy do udziału w wyborach parlamentarnych 15 października. To jest święto demokracji. Warto, by mieszkańcy nie tylko powiatu chojnickiego skorzystali z uprawnienia, które daje nam demokracja. Ci, którzy nie głosują, odbierają sobie prawo do decydowania o wspólnej przyszłości, do narzekania na wynik wyborów. Marzy mi się, by frekwencja, także wiosną 2024 w czasie wyborów samorządowych, była na poziomie minimum 75% - wyjaśnił starosta Marek Szczepański.

- Permanentnie od kilku lat widzimy ubezwłasnowalnianie samorządów, odbieranie należnych nam pieniędzy. Przed 8 laty subwencja oświatowa wystarczała nam w zupełności w 100% na sfinansowanie w całości gminnej edukacji. Teraz rocznie dokładamy 18 mln zł do oświaty. Powinniśmy iść do wyborów. Poprzez te koszulki apelujemy do mieszkańców, by szli głosować. Mamy prawo decydować, czy będziemy Białorusią i pariasem Europy; czy też pięknym krajem w centrum Europy – uzasadnił wójt Zbigniew Szczepański.

Zdjęcie w slajdzie pochodzi z konferencji prasowej, ilustracja jest z FB Marka Szczepańskiego i powstało w niedzielę 1.10 na Marszu Miliona Serc w Warszawie.

Tagi: