Marek Rutka zachęca do głosowania na Nową Lewicę

Dodane: 2023-10-06

Wczoraj (5.10) Chojnice odwiedził poseł Marek Rutka, który w okręgu gdyńsko – słupskim jest na liście Nowej Lewicy na poz. nr 2. Przedstawił w czasie wizyty kandydata z gminy wiejskiej Człuchów, tamtejszego radnego i mieszkańca Nieżywięcia Adama Buzę.

Poprzednia wizyta obydwu kandydatów w Chojnicach była 12 września, kiedy to ekipie Lewicy przewodził wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Wczoraj poseł Marek Rutka, nim dotarł do Chojnic, był w Czarnem, Słupsku i Lęborku. Na Starym Rynku udzielił nam krótkiego wywiadu.

- Kandydaci do Parlamentu z Lewicy odwiedzają w czasie kampanii wyborczej i większe, i mniejsze miejscowości. W dniu 15 października będziemy mieli najważniejsze po 1989 roku wybory, dlatego staramy się zmobilizować także wyborców. Tego dnia wybieramy naszą przyszłość, więc udział w wyborach jest bardzo ważny. Dla mnie kwestie dotyczące ochrony zdrowia, jako członka sejmowej Komisji Zdrowia, są bardzo istotne, gdyż i w Chojnicach brakuje lekarzy. Jako Lewica postulujemy głęboką reformę systemu ochrony zdrowia i zwiększenie nakładów na niego do 9% PKB. Gorąco zachęcam do głosowania na listę Nowej Lewicy, a w szczególności na mieszkańca tej ziemi Adama Buzę – przekazał poseł Marek Rutka.

Po wywiadzie poseł wraz z lokalnymi działaczami Nowej Lewicy udał się na ulice centrum miasta, gdzie chojniczanom wręczał ulotki oraz ... rurki (Rutki) z kremem.

Więcej w nagraniu video wywiadu.

Materiał wyborczy opłacony przez Komitet Wyborczy Nowej Lewicy.

Tagi: