Wójt Zbigniew Szczepański – To jest sonda, a nie referendum

Dodane: 2023-10-09

W związku z komentarzami Internautów przy artykule nt. koszulek profrekwencyjnych, w które byli ubrani na konferencji prasowej z 4.10 wójt Zbigniew Szczepański oraz starosta Marek Szczepański, poprosiliśmy ich o stanowisko ws. referendum.

Takiego maila wysłaliśmy w sobotę 7.10 rano: „Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu będzie ogólnokrajowe referendum. Uprzejmie prosimy i pana wójta, i pana starostę, o nadesłanie drogą mailową odpowiedzi na poniższe pytanie: Czy zachęcacie mieszkańców do udziału również w referendum? Prosimy o podanie uzasadnienia swojego stanowiska.”

Jako pierwszy swoją odpowiedź wraz z uzasadnieniem przysłał nam dziś (9.10) wójt Zbigniew Szczepański.

Zdecydowanie zachęcam mieszkańców do udziału w wyborach. W mojej opinii czekają nas jedne z najważniejszych wyborów w wolnej Polsce po transformacji ustrojowej w 1989 roku. Polacy będą de facto podejmować wybór, w którą stronę podążać ma ich kraj: w stronę zachodu Europy, czy na wschód. To w tych wyborach określimy, czy chcemy korzystać z należnego nam miejsca w pięknej i demokratycznej Europie, czy może wolimy być traktowani jako pariasi Europy, z którymi nikt na świecie nie będzie chciał już rozmawiać. Idąc na wybory możemy więc przywrócić Polsce należne jej miejsce w Europie i w świecie. Osobiście nie wezmę udziału w pseudo – referendum. Inicjatorzy tej sondy społecznej z góry przecież oczekują czterech negatywnych odpowiedzi. Dla zobrazowania mojej myśli – równie dobrze mogli zadać pytanie: „czy jesteś za wycinką wszystkich drzew w Borach Tucholskich?”. Uważam, że sonda ta nie mieści się w pojęciu „referendum”. To jest raczej próba tworzenia klimatu zagrożenia, wywoływania odczuć strachu i niepokoju, celem mobilizacji elektoratu jednej partii do pójścia na wybory parlamentarne.”

Pozdrawiam - Zbigniew Szczepański

Tagi: