Starosta Marek Szczepański – To jest pseudoreferendum służące partii u władzy

Dodane: 2023-10-12

Jak już pisaliśmy, poprosiliśmy wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz starostę Marka Szczepańskiego, stanowisko ws. referendum. Już otrzymaliśmy odpowiedź od włodarza Gminy Chojnice, dziś (12.10) przedstawił je nam starosta.

Stało się to podczas wspólnej konferencji prasowej obydwu samorządowców zorganizowanej w Urzędzie Gminy Chojnice. Poniżej obszerne fragmenty, a pełna wypowiedź w relacji video.

- Nie wezmę udziału w referendum, ponieważ uważam, że to nie jest rzeczywiście chęć rządzących o zapytanie obywateli w tych ważnych kwestiach, które są wymienione w pytaniach. Przez 8 lat można było pytać o różne tematy, ale nie w dniu wyborów. Uważam, że w tak ważnych wyborach, jakim są parlamentarne, nie powinny być robione wrzutki, które służą jednej opcji. Nie słyszałem, by jakakolwiek partia chciała podnieść wiek emerytalny czy wyprzedawać majątek państwa. Choć ci, co pytają, co jakiś czas wyprzedają, i teraz pewnie pytają, czy dobrze robią. Ponadto kampania referendalna zakłóca tę wyborczą.

Ja nie wezmę karty referendalnej, a każdy będzie sobie sam decydował we własnym sumieniu, czy chce wziąć udział w pseudoreferendum, czy nie. Ono zostało zorganizowane, by przysłużyć się partii rządzącej – odpowiedział naszemu portalowi starosta Marek Szczepański.

Tagi: