Po wyborach Starosta rozpozna sprawę braku chętnych na `Zieloną granicę`

Dodane: 2023-10-13

Na wczorajszej (12.10) konferencji prasowej Starosty Marka Szczepańskiego wróciła sprawa nieudanego zakupu biletów przez Powiat dla młodzieży szkół średnich. Nasz portal przy okazji zapytał, czy podobnie starosta podejdzie do emisji w ChCK filmu „Rodzina Ulmów”.

Starosta Marek Szczepański otrzymał pytanie, czy miał czas rozeznać, jak to było z zaproszeniem uczniów na projekcję filmu „Zielona granica”. Okazało się, że ze względu na przedwyborczy czas temat był odłożony, ale wkrótce będzie badany na najbliższej naradzie z dyrektorami.

- Złożę na niej ponownie ofertę ws. zakupu biletów. Mam informację z ChCK, że w listopadzie film „Zielona granica” będzie ponownie wyświetlany. Poproszę także samorządy uczniowskie o opinie w tej sprawie. Wiem, że do wielu uczniów informacje o bezpłatnym pójściu na ten film nie dotarły. Wiem też, że i poseł, i pani radna, dość aktywnie włączyli się w mediach społecznościowych w jednoznaczną krytykę tego pomysłu – odpowiedział starosta Marek Szczepański.

Natomiast nasz portal postanowił zapytać starostę o jego podejście do ewentualnego zakupu biletów dla uczniów szkół powiatowych na film pt. Rodzina Ulmów, którego jedyna projekcja w ChCK jest w niedzielę 22.10 o godzinie 12.00. Nie pytaliśmy o reaktywację Młodzieżowej Rady Powiatu, ale 95% odpowiedzi starosty Marka Szczepańskiego dotyczyła właśnie tego tematu. Na temat filmu jest jedynie ostatnie zdanie wypowiedzi.

- Należy wysłuchać młodzieży co ich interesuje. Pomogłaby w tych konsultacjach, gdyby istniała, Młodzieżowa Rada Powiatu. Nie raz apelowałem do młodzieży, aby zaangażowała się w jej utworzenie. Ostatnio podczas Tygodnia Demokracji w II LO. Mogłaby MRP ze swojego budżetu sfinansować np. grupowe wyjście do kina. A ten film o rodzinie Ulmów na pewno też bardzo ciekawy – odpowiedział starosta Marek Szczepański.

Całość obydwu odpowiedzi starosty w naszej relacji video.

Tagi: