Walkę Wieczoru wygrał Krystian Arndt z Gruchała Boxing Team

Dodane: 2023-10-15

W piątek 13.10 odbyła się 16 edycja Chojnickiego Boxing Show zorganizowanego przez Gruchała Boxing Team. W ringu pojawił się nie tylko srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich 1980 w Moskwie Paweł Skrzecz, jako sędzia, ale i zespół kaszubski Bławatki. Jego patronem był poseł Aleksander Mrówczyński.

W pełnej hali widowiskowo – sportowej przy ul. Huberta Wagnera zaprezentowali się nie tylko bokserzy i bokserki z Chojnic, Gdańska, Lidzbarka Warmińskiego, Piły, Koszalina, Leźna i Ciechanowa, ale i amatorzy. W walkach pokazowych zmierzyli się właściciele chojnickich pizzerii oraz mistrzowie kuchni. W przerwach pomiędzy walkami swe umiejętności zaprezentował także zespół Bławatki oraz fakir. Odbyła się także licytacja charytatywna na rzecz chorej Marcelinki z Chojnic. Za parę rękawic z autografami największych współczesnych tuzów pięściarstwa uzyskano 10 tys. zł.

W Walce Wieczoru o puchar ufundowany przez posła Aleksandra Mrówczyńskiego w wadze superciężkiej na dystansie czterech rund zmierzyli się pięściarze zawodowi - Krystian Arndt z Gruchała Boxing Team oraz Hubert Krasuski z Gdyni. Jednomyślnie na punkty wygrał chojniczanin. Natomiast w pojedynku „kucharzy” Rafał Kuczkowski został pokonany przez Jakuba Gąsiorowskiego. Swoją walkę wygrał także Szymon Szczukowski z Boxing Team, którego dopingowała bardzo liczna i głośna grupa fanek. W ringu, oprócz okolicznościowego pucharu, który otrzymywał każdy uczestnik, odebrał także nagrodę dla najlepszego zawodnika roku z Gruchała Boxing Team w postaci … roweru, by – jak zaznaczył Marcin Gruchała – przestał spóźniać się na treningi.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: