Starosta ma inny pomysł na zagospodarowanie b.komendy policji

Dodane: 2023-10-18

Niedawno uroczyście w ratuszu podpisano list intencyjny ws. budowy nowej siedziby powiatowej policji z udziałem władz miasta i pomorskiej policji. Okazuje się, że starosta Marek Szczepański wolałby w gmachu przy ul. Warszawskiej umieścić powiatowe instytucje.

Jak podawaliśmy, burmistrz Arseniusz Finster ma koncepcję, by po przeprowadzce policji do nowej siedziby, ulokować w kompleksie przy ul. Warszawskiej lokatorów mieszkań komunalnych po niezbędnej adaptacji pomieszczeń. Ale inny pomysł ma starosta Marek Szczepański, który zdaje się poczuł się pominięty w tym procesie decyzyjnym. Poinformował o tym na konferencji prasowej w UG 12.10.

- Chciałbym, aby opinia publiczna wiedziała, że bez zgody starosty tych tematów nie da się załatwić. Wiem, że być może komuś jest niewygodnie zapraszać tego, co będzie decydował, ale procedura jest taka, że po zgodzie Skarbu Państwa o wygaszeniu zarządu policji nad siedzibą, to wtedy wraca ona do niego, a w jego imieniu na terenie powiatu reprezentuje właśnie Starosta Chojnicki. On będzie jej dysponentem. Nie mówię to po to, by zapowiedzieć blokowanie porozumienia, ale pewne rzeczy są przedstawiane nie do końca zgodnie z rzeczywistością – przekazał mediom Marek Szczepański.

Poinformował też, że słyszał o koncepcji władz miasta, by powstały tam komunalne mieszkania. Wspomniał jednak, że takie powiatowe instytucje, jak Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które ma gotowy projekt na uruchomienie Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny; także zgłaszały chęć powiększenia swych zasobów lokalowych.

Fot. aktualnej siedziby KPP Archiwum - D.Wałdoch

Tagi: