Po szosie Brusy – Czersk prędkość max. 60 km na godzinę

Dodane: 2023-10-20

W maju br. interweniowaliśmy na konferencji prasowej starosty o remont drogi powiatowej z Brus do Czerska. Wówczas Marek Szczepański zapowiedział, że będzie na niej ograniczenie prędkości. Kilka dni temu zapytaliśmy ponownie o ten remont. Jest możliwy jedynie z Polskiego Ładu.

Gdy latem br. w dzień wolny od pracy ekip remontujących DK 22 z Chojnic do Czerska wybraliśmy drogę przez Brusy – Wybudowanie, zauważyliśmy na niej ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę. Przed tygodniem ponownie zapytaliśmy starostę Marka Szczepańskiego, czy pojawiło się światełko w tunelu ws. remontu drogi łączącej stolice dwóch gmin w powiecie chojnickim.

- Jeśli nie będzie dofinansowania na poziomie tego z Polskiego Ładu czy jego kontynuacji, czyli 95-98%, to ona ma małe szanse na remont w całości. Szacujemy ten koszt na 40-50 mln zł. Powiatowy samorząd nie jest w stanie tego udźwignąć, nawet gdybyśmy zrobili partnerstwo z gminami Brusy i Czersk. Jeśli dalej będzie istniał program wsparcia inwestycji Polski Ład, do którego wspólny wniosek złożyłyby zainteresowane gminy i Powiat na całość lub jego odcinki, to po jego zaakceptowaniu byłby możliwy remont – odpowiedział naszemu portalowi starosta Marek Szczepański.

Aktualnie Powiat we współpracy z władzami Czerska przygotowuje projekt ścieżki rowerowej, która miałaby powstać w pasie ppoż. przy tej szosie. Podobną propozycję współpracy Powiat złożył władzom gminy Brusy, ale na ten moment nie otrzymał odpowiedzi.

Zdjęcie z Google Maps z wylotem z Czerska do Brus.

Tagi: