Burmistrz o przebiegu inwestycji i przygotowaniach do kolejnych

Dodane: 2023-10-26

Tradycyjnie na niedawnej konferencji prasowej (środa 25.10) burmistrz Arseniusz Finster przedstawił informacje o zaawansowaniu prowadzonych prac inwestycyjnych, nie tylko miejskich, oraz o najbliższych planach ratusza w tej materii.

- budowa zachodniego obejścia: w połowie listopada zakończenie budowy ronda na ul. Bytowskiej; kolejne będą budowane od wiosny 2024 (Człuchowska) i od lata 2024 (Sępoleńska); jest szansa, że całość obejścia będzie gotowa nie wiosną 2025, a już jesienią 2024.

- remont dworca kolejowego: PLK jest w trakcie montażu windy przy peronie nr 1; w budynku dworca roboty są prowadzone także wieczorem i nocą; ostateczny koniec prac, to 17.11; następnie przez ok. 2 miesiące prace odbiorowe; wykonawca zapowiedział złożenie wniosku o waloryzację wynagrodzenia.

- Modrzewiowa – Leśna: ul.Daglezjowa jest gotowa; asfalt na pozostałych będzie układany od 3.11; prace brukarskie są zakończone;

- o kolejnych przetargach: trwa na budowę Modraka II; wkrótce ogłoszenie na budowę boiska na os. Budowlanych; na przebudowę ul. Obr. Chojnic wraz z budową ronda Gdańska – Subisława ogłoszony będzie wiosną 2024, rozpoczęcie prac drogowych po wyborach samorządowych; na dniach zostaną uruchomione na budowę ulic – Grunowo, Działkowa i innych.

- na sesji RM zwołanej na 30.10 będzie uchwała o środkach na projektowanie budowy ok. 25 ulic w kolejnej kadencji samorządu.

- nie udały się 3 przetargi w br. ogłoszone na przebudowę pl.Niepodległości – albo za drogie oferty, albo ich brak.

- nadal trwają uzgodnienia prac przy remoncie murów obronnych przy ul. Sukienników z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego jeszcze nie ma przetargu na to zadanie.

Więcej w relacji video, w której ww. tematy pojawiają się w kolejności w tekście.

Tagi: