W styczniu na Rynku będą montowane nowe tabliczki z jego nazwą

Dodane: 2023-10-26

Od stycznia przyszłego roku rozpocznie się akcja wymiany tabliczek z nazwami ulic i placów w naszym mieście. Potrwa do 2025 roku. Łączny koszt wyniesie ok. 480 tys. zł. Być może po jej zakończeniu zostaną ujednolicone tabliczki z nr domu i nazwą ulicy.

Ostateczna wersja, jak zademonstrował na wczorajszej (25.10) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, nieznacznie różni się od wcześniej prezentowanej przez władze miasta. Jest trochę węższa oraz nie będzie na nich napisu „Chojnice”. Ramki wokół ostatecznie będą w kolorze grafitowym. Będzie można je łatwo wymieniać, gdyż będą wsuwane w ramki. W I etapie, który potrwa od stycznia 2024 do końca wiosny 2024, będą wymieniane tabliczki w ścisłym centrum miasta. W II półroczu 2024 na dalszych osiedlach. Natomiast w 2025 nowe tabliczki pojawią się na obrzeżach miasta. W ratuszu planowano umieścić jeszcze na nich nazwę dzielnicy, ale po rozpoznaniu sprawy okazało się, że … nie wszystkie dzielnice mają swoje nazwy i wytyczone granice. Może warto, we współpracy z samorządami osiedlowymi, uporządkować tę sprawę w drodze stosownej uchwały RM?

Zapytaliśmy ponownie na konferencji ws. ujednolicenia wzorów tabliczek z nr kamienic i nazwą ulicy, którą są na elewacjach. - Będziemy w przyszłości rozmawiać z właścicielami i zarządcami budynków, by to uzgodnić. Może po wymianie tabliczek z nazwami ulic będzie akcja wymiany tych z nr domów? - odpowiedział nam Adam Kopczyński.

Tagi: