Świąteczne iluminacje wracają na chojnickie ulice

Dodane: 2023-10-27

W kolejnym okresie świątecznym jedynym akcentem dekoracyjnym nie będzie choinka w centrum Rynku, jak było przed rokiem, ale i tzw. deptak, czyli ul. Kościuszki i 31 Stycznia. Wypożyczenie na ten czas zestawu dekoracji będzie kosztować 48 tys. zł. Montaż będzie za 12 tys. zł.

Jak przekazał na środowej (25.10) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, miasto ma dwie propozycje od mieszkańców Chojnic, którzy są zainteresowani nieodpłatnym przekazaniem odpowiedniego drzewa iglastego, które z jakichś względów jest już dla nich zbędne. Jak co roku dekoracje na Miejską Choinkę, zresztą i na choinkę w sali obrad RM Chojnic, będą przygotowywać podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnicach.

Iluminacje, które zostaną zamontowane w centrum Starego Miasta, jak zademonstrował w katalogu firmy je wypożyczającej Adam Kopczyński, będą w kształcie wieńca w koronie z lampek (na ilustracji w tekście). Ponownie stanie obok Choinki świąteczna fotoramka z napisem „Wesołych Świąt”. Bożonarodzeniowy Jarmark odbędzie się w dniach 8-10 grudnia 2023.

Załączone nagranie video pochodzi z prywatnego archiwum właściciela portalu Jerzego Erdmana. Zostało zrealizowane 18.12.2009 i zawiera migawki z zaśnieżonego centrum miasta, które nagrano podczas spaceru z kamerą na trasie Starostwo Powiatowe - ul. 31 Stycznia (cała jej długość) - plac Jagielloński - Stary Rynek - odcinek ul. Kościuszki do Bazyliki Mniejszej. Można przy okazji zobaczyć ówczesny zestaw świątecznych iluminacji w tym rejonie Chojnic.

Tagi: