II LO od 2024 będzie miało kompleksowy remont

Dodane: 2023-11-15

Powiat Chojnicki otrzymał z Ministerstwa Finansów środki na kompleksowy remont pomieszczeń zajmowanych przez II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach oraz fragment budynku „Medyka”. Kosztorys jest na 6 mln zł, dotacja opiewa na 50% tej wartości.

Poinformował o tym starosta chojnicki Marek Szczepański na ubiegłotygodniowej (9.11) konferencji prasowej. W tej chwili jeszcze trwają prace nad dokumentacją techniczną remontu. Do końca br. ma być gotowa wraz z pozwoleniem na budowę. Obejmuje ona nie tylko wymianę podłóg, ale i wszelkich instalacji. Powstać ma także wewnątrz budynku winda dla osób niepełnosprawnych. Około 25% całości kosztu remontu pochłoną roboty w jeszcze nieodnowionej części „Medyka”. Czas na rozliczenie pozyskanych środków, to lata 2024 – 2025. Starosta szacuje, że na realizację planowanego zakresu potrzeba ok. 1,5 roku.

- Oczywiście roboty budowlane będą prowadzone także podczas roku szkolnego, więc zapewne będą konieczne czasowe przeprowadzki i prowadzenie zajęć np. w Medyku, budynku wielofunkcyjnym z halą sportową. Być może także w CE-W-ie – przekazał włodarz powiatu.

Tagi: