Smakowitości na Dzień Niepodległości

Dodane: 2023-11-17

Po raz pierwszy świętowano Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach na słodko. W poniedziałek 13.11 odbył się Konkurs „Smakowitości na Dzień Niepodległości”.

Od samego rana szkolne korytarze przemierzali uczniowie z niezwykłą ostrożnością niosący prace konkursowe. Wyjątkowe zapachy wypełniły wnętrze serca naszej szkoły - auli. Ciasta, ciasteczka, torty, baby wykwintne, desery, lizaki bezowe swoimi kształtami, nazwą lub dekoracją nawiązywały do wydarzeń historycznych i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Komisja konkursowa w składzie Michał Leszczyński, Justyna Kozakiewicz i Małgorzata Bratz - Ciemińska oceniali wykonanie, pomysłowość oraz walory smakowe prac konkursowych. Obrady komisji przeciągały się w nieskończoność. Spowodowane było to faktem, iż nie sposób było oderwać się od degustacji. Wyniki okazały się jednoznaczne - wszystkie prace konkursowe zostały wyróżnione. Na zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda, którą otrzymają z rąk dyrektor szkoły Ewy Modrzejewskiej.

To było wyjątkowe wydarzenie, z którego szczególnie dumne są pomysłodawczynie tego słodkiego wydarzenia - Natalia Witkowska i Paulina Bała, które pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursu oraz już dziś zaprosić do kolejnej edycji w przyszłym roku.

SP nr 1 w Chojnicach

Tagi: