Po prawie 2 latach ratusz wydał zgodę na maszt PLAY przy hospicjum

Dodane: 2023-11-20

Od marca 2022 trwają protesty mieszkańców os. Słonecznego ws. montażu na terenie hospicjum Palium przy ul. Podleśnej masztu telefonii komórkowej. Na dzisiejszej (20.11) sesji RM burmistrz Arseniusz Finster poinformował, że jest zmuszony wydać zgodę na jego budowę.

Sprawa rozpoczęła się od zebrania zorganizowanego przez ówczesny Zarząd Samorządu Mieszkańców w dniu 4 marca 2022, na którym był obecny Dyrektor Generalny w UM Robert Wajlonis (na zdjęciu w tekście). Przekazał, że sieć PLAY planuje na ok. 100 m2 postawić maszt o wysokości 35 m, a wniosek wpłynął do UM 10.12.2021 roku. Miesiąc później, po protestach mieszkańców, burmistrz przekazał na sesji RM, że właściciel działki, czyli Fundacja Palium, zwróciła się do sieci PLAY z wnioskiem o rozwiązanie umowy dzierżawy. Równolegle do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku trafiły odwołania mieszkańców od decyzji o warunkach zabudowy. Z informacji przekazanej przez burmistrza Arseniusza Finstera można domniemywać, że i wniosek Palium do PLAY, i odwołania mieszkańców do SKO, nic nie dały, gdyż właśnie ratusz wydał decyzję dopuszczającą lokalizację masztu zgodnie z wnioskiem PLAY.

- Mamy w ratuszu protest podpisany przez 600 mieszkańców, którzy nie chcą budowy tam masztu nie tylko ze względów zdrowotnych, ale dlatego, że zepsuje on panoramę miasta w tym miejscu. Ale ze względu na zapisy stosownej ustawy muszę wydać decyzję lokalizacyjną. Inaczej UM musiałby płacić za każdy dzień zwłoki 500 zł. Jedynym sposobem na odłożenie w czasie realizacji tej decyzji może być złożeniu odwołania od naszej decyzji przez właściciela działki, czyli Fundację Palium. Dziś właśnie z taką sugestią zwróciłem się do Fundacji – poinformował radnych Arseniusz Finster.

W dniu 21.11.2023 opublikowaliśmy oświadczenie burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z dodatkowymi informacjami nt. procedury powstawania decyzji opisanej w powyższym artykule.

Tagi: